Preparaty przeciw insektom.

 

Nie wiesz jak chronić swojego pupila przed uporczywymi insektami? Zastanawiasz się jakich środków użyć: chemiczne czy naturalne?


Czy powszechnie stosowane środki chemiczne, mające negatywny wpływ na zdrowie Twojego pupila, są jedynym sposobem aby zabezpieczyć Twojego psa/kota przed kleszczami, komarami, pchłami i innymi insektami?


Chemiczne preparaty przeciw insektom

Chemiczne środki działając antypasożytniczo mogą powodować szereg skutków ubocznych. Dostępne na rynku obroże i krople (typu spot-on) opierają swoje działanie na substancjach trujących np. permetrin, fipronil, które zabijają i paraliżują komórki nerwowe insektów lub np. lufenuron, który modyfikuje geny pasożytów zaburzając ich rozwój. Niestety trucizny te, działają nie tylko na pasożyty. Większość substancji toksycznych zawartych w chemicznych środkach przeciwko insektom przedostaje się do ciała psa/kota. Silne obciążone nadmierną ilością substancji syntetycznych wątroba i nerki przestają radzić sobie z naturalną detoksytacją organizmu. W konsekwencji substancje obciążają inne organy oraz sierść i skórę wywołując inne niepożądane symptomy chorobowe.

Stosowanie środków chemicznych przeciw insektom może znacząco osłabić układ immunologiczny. Toksyny pochodzące ze środków chemicznych stopniowo gromadzą się w organizmie psa/kota zatem niepożądane objawy są widoczne z opóźnieniem, przez co są często nie są kojarzone z przyczyną ich powstawania.

 

Naturalne preparaty przeciw insektom

W przyrodzie istnieje wiele roślin, z których pozyskuje się naturalne olejki eteryczne tzw. wtórne substancje roślinne, które po zastosowaniu tworzą naturalny, zapachowy płaszcz ochronny przeciw insektom. Szczególnie skuteczne olejki eteryczne to między innymi: olejek lawendowy, olejek z geranium, olejek z drzewa herbacianego, olejek z eukaliptusa, citronella.

Alternatywą dla środków chemicznych są naturalne preparaty cdVet Naturprodukte, które zapewniają skuteczną ochronę przeciw insektom.

Specjalna mieszanka zimno tłoczonych olejków i ziół tworzy specyficzny zapach nieznośny dla insektów skutecznie je odstraszając, pozostając przyjemnym dla psa/kota.